Politici odmítají, že by usilovali o zánik budějovické vysoké školy

Politické strany neusilují o zánik Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Radiožurnálu to potvrdili představitelé ODS, ČSSD i TOP 09. Na zrušení školy tlačil první náměstek ministra školství Kryštof Hajn, kterého nominovaly Věci veřejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děkanát pedagogické fakulty | Foto: Tomáš Adamec

Podle dokumentů, které má Radiožurnál k dispozici, Hajn představitele školy vydíral a vyhrožoval jim. Ti na něj proto podali trestní oznámení. Náměstek zároveň tvrdil, že na zrušení školy je shoda v rámci politických stran.

To striktně vyloučil školský expert TOP 09 Jan Vitula. „Je to úplná hloupost, navíc koalice nedává politická zadání na likvidaci vysokých škol. O tom, zda-li nějaká vysoká škola přežije, nebo ne, má rozhodovat kvalita výuky, případně výzkumu, který se tam realizuje,“ uvedl Vitula.

Totéž Radiožurnálu potvrdil i bývalý hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník z ODS: „Já se k tomu mohu vyjádřit pouze jako člen akademické obce Jihočeské univerzity, když říkám, že existence této školy pro nás není absolutně žádným problémem. Žádného jednání, které by mělo vyústit v politickou shodu, jsem se nezúčastnil.“

Školu nechce rušit ani současný hejtman Jiří Zimola z ČSSD. Ten se chce kvůli Hajnovu jednání sejít s ministrem školství Josefem Dobešem. Ministr oznámil, že budoucnost školy závisí na hodnocení její kvality, které má v listopadu předložit akreditační komise.

Martin Hromádka, Ondřej Houska, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme