‚Neuvěřitelná tragédie,‘ napsal Babiš. Politici reagují na Kellnerovu smrt, vyzdvihují jeho úspěchy

Na nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který v sobotu zahynul při leteckém neštěstí na Aljašce, vzpomínají politici v souvislosti s jeho podnikatelskými úspěchy, ale i kroky, kterými pomohl české společnosti. „Prezident republiky si velice vážil Petra Kellnera pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti,“ uvedl na twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Upřímnou soustrast vyjádřil i premiér Andrej Babiš (ANO).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejbohatší Čech Petr Kellner (na snímku z 23. srpna 2020) zemřel 27. března 2021 při nehodě vrtulníku v aljašských horách

Nejbohatší Čech Petr Kellner (na snímku z 23. srpna 2020) zemřel 27. března 2021 při nehodě vrtulníku v aljašských horách | Foto: Vondrouš Roman | Zdroj: ČTK

„Před rokem byl jedním z prvních podnikatelů, který pomáhal Česku v těžké situaci na začátku pandemie. Čest jeho památce, upřímnou soustrast všem jeho blízkým,“ připomenul Hamáček loňskou pomoc skupiny PPF při nákupu ochranných pomůcek proti koronaviru.

Ředitel olomouckého Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM) Marián Hajdúch na sociálních sítích zmínil Kellnerovy investice do biomedicíny.

„Byl mimo jiné jedním z prvních investorů do biomedicíny a biotechnologií v Česku. Založil společnost Sotio, stimuloval zájem řady dalších investorů o výsledky akademického výzkumu, čímž se zasloužil o rozvoj tohoto perspektivního odvětví,“ uvedl.

„Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera,“ uvedl na twitteru Babiš.

Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera.

08:27 – 29. 03. 2021

35 1041

Předseda občanských demokratů Petr Fiala uvedl, že Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou.

K úmrtí se vyjádřila i poslankyně za Piráty Olga Richterová. Na svém twitteru napsala, že „peníze nejsou zdaleka vše. Mnohdy spíše naopak“. Za připomínání Kellnerových majetkových poměrů ale vzápětí sklidila kritiku na sociálních sítích.

Richterová tak svůj příspěvek později smazala a omluvila se za něj. V novém vyjádření uvedla, že napsala „nevhodnou formulaci“ a přeje „upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké, či svého blízkého“.

Bezprostřední reakce někdy o člověku prozradí nejvíc. Pirátka ke smrti Kellnera: Peníze nejsou vším.

Olga Richterová svůj příspěvek později smazala a omluvila se za něj.

neovlivni.cz/piratka-ke-smr…

09:51 – 29. 03. 2021

17 154

Kondolence vyjádřil také předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), který vyzdvihl Kellnerovy manažerské schopnosti i jeho výjimečně publikované názory.

Osobně jsem pana Kellnera neznal, ale zaujaly mě a se zájmem jsem si vyslechl jeho názory, které občas publikoval. Bezesporu byl velmi schopným manažerem a pracovitým člověkem. A také milujícím otcem. Je to velmi smutné. Celé jeho rodině a blízkým vyjadřuji upřímnou soustrast.

11:05 – 29. 03. 2021

2 57

ČTK, btk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme