Politická rada čtyřkoalice vybrala lídra, oznámí ho v 21:00

Politická rada čtyřkoalice se shodla jménu svého lídra. Veřejnost s ním seznámí v 21 hodin. Ještě před tím předseda lidovců Jan Kasal svolal do Žďáru nad Sázavou celostátní výbor KDU- ČSL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Narychlo svolané jednání mělo rozšířit mandát lidoveckých členů politické rady čtyřkoalice, kteří měli při volbě lídra tohoto uskupení prosadit svého kandidáta Jaroslava Kopřivu. Politická rada čtyřkoalice se rozhodovala mezi šéfem Unie svobody Karlem Kühnlem, lidovcem Jaroslavem Kopřivou a místopředsedou ODA Michaelem Žantovským. Čtyřkoalice se ve Svatováclavské smlouvě zavázala vybrat politika, který stane v jejím čele a současně se stane předsedou její stínové vlády, do 31. ledna. Potvrzuje to i Ivan Holas z Českého rozhlasu Brno.

Místopředseda ČSSD Stanislav Gross si nedovede představit, že by lídrem čtyřkoalice měl být někdo jiný než kandidát lidovců. Podle něj KDU-ČSL v loňských krajských volbách prokázala, že je nestabilnějším uskupením v rámci čtyřkoalice. Gross to prohlásil v diskusním pořadu televize Nova.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Eva Ziliziová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme