Političtí vězni jsou znepokojeni stavem české společnosti

Političtí vězni jsou přesvědčeni, že ráz Evropské unie je příliš socialistický. Vadí jim také existence evropské ústavy. Největším zklamáním je ale pro ně morální stav české společnosti. Takové jsou závěry dnešního výročního shromáždění Konfederace politických vězňů na pražském Žofíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naděžda Kavalírová | Foto: Zdeněk Vališ

Dnešní shromáždění bylo věnováno patnáctiletému výročí od demokratických změn v roce 1989. Také předsedkyně Konfederace Naděžda Kavalírová čekala, že po listopadu nastane obrat k lepšímu rychleji, a že do čela státu nastoupí fundovanější lidé.

"Pořád věřím, že se některé věci upraví. Jenomže velice rychle ubýváme. Takže mnoho těch pamětníků a báječných lidí už není mezi námi. Mě mrzí ne finanční odškodňování, protože pro mě to není otázka peněz, ale já jsem doufala v tu mravní obrodu národa, a ta nenastala," řekla Kavalírová Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Na slova Kavalírové reagovali také politici, kteří pozvání na Žofín přijali. "Tady jsou lidé, kteří mají právo na tento výrok, protože to jsou lidé, jejichž morálka nebyla ani stínem pokřivena za celých 40 let totality," prohlásil předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek.

Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová dodala: "Věřím, že už se něco do pohybu dává, zejména, když mluvím s těmi mladými nastupujícími generacemi. Je to bohužel generační záležitost."

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme