Političtí vězni poukázali na nevyrovnání se společnosti s minulostí

Bývalí političtí vězni si dnes v Jáchymově připomněli utrpení lidí, které komunistický režim poslal do pracovních táborů a uranových dolů. V pořadí už 13.setkání tzv. Jáchymovského pekla se zúčastnilo na 300 někdejších muklů. Také letos účastníci akce poukazovali na to, že česká společnost se dosud nedokázala vyrovnat se svou komunistickou minulostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

setkání v Jáchymově | Foto: Ivan Babej

Jak informuje Zdeněk Trnka, Český rozhlas Karlovy Vary, dvoudenní setkání vyvrcholilo vzpomínkovou mší na 100 000 vězňů komunistického režimu a další 2 000 těch, kteří nelidské zacházení v krušnohorských lágrech zaplatili životem. Většina z nich byla odsouzena ve vykonstruovaných procesech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Trnka: Setkání vězňů z Jáchymova

Zklamání nad vývojem společnosti potvrdil předseda Konfederace politických vězňů Stanislav Drobný vyhlášením takzvaného muklovského programu, kterým se chtějí političtí vězňové zasadit o odstranění komunistických pozůstatků minulosti.

Milan Kopp, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme