Politiky čekají rozhodující jednání o personálním složení vlády

Politické dění v Česku se zatím tento víkend zastavilo, rozhodující rozhovory o sestavování vlády nového premiéra, šéfa ODS Mirka Topolánka se čekají hned na začátku nadcházejícícho týdne. Pokud se mu to nepodaří a ztroskotají také další pokusy o složení kabinetu, jako poslední možnost politici stále zmiňují předčasné volby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek, J. Paroubek a M. Kalousek | Zdroj: ČTK

Předseda ČSSD Jiří Paroubek nesouhlasí s názorem, podle kterého by volby krátce před českým předsednictvím v Evropské unii ohrozily vedení celoevropské organizace. Už dřív uvedl, že vládu ODS by ČSSD mohla případně tolerovat po omezenou dobu a na podzim roku 2008 by se mohly konat předčasné volby.

Naše republika se přitom předsednictví EU ujme v roce 2009. Šéf ODS a nový premiér Mirek Topolánek před novými volbami v roce 2008 varuje a není sám. Šéf Strany zelených Martin Bursík míní, že by se měly konat už za rok.

Podobně to vidí i KSČM. Za KDU-ČSL se ve vysílání Rádia Česko vyjádřil předseda Miroslav Kalousek: "Předčasné volby za dva roky jsou těsně před naším předsednictvím v Evropské unii, a to by byl příliš velký hazard. Pokud by mělo dojít k předčasným volbám, tak samozřejmě za rok, nebo potom celé volební období. Žádný jiný termín mi nedává smysl."

Milan Kopp, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme