Politiky zřejmě čeká náročný týden

Perný týden čeká politiky po několikatýdenním odpočinku. Hned zkraje příštího týdne začnou řešit výbušné téma letošního léta - technoparty na Tachovsku. V úterý se scházejí poslanci na mimořádné schůzi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Česká televize

Komentátoři očekávají, že se na ní ODS zřejmě pokusí prosadit debatu o oprávněnosti policejního zásahu proti technařům a ustavení vyšetřovací komise. Ve čtvrtek chtějí pak občanští demokraté interpelovat premiéra a ministra vnitra.

Za postoj k technoparty a také za zásah policie kritizuje vládu i prezident republiky. Podle Václava Klause se ukazuje, že se na věc nedá dívat černobíle a vláda dělá chybu, že se staví zcela jednoznačně pouze na jednu stranu. "Zarputilé lpění na jednom extrémním názoru, nemůže dopadnout dobře," domnívá se prezident.

Podle Klause není možné, aby zásah policie vyšuměl tím, že se odhalí pár příslušníků policie, kteří tvrději zasáhli. Postavit mimo službu čtyři policisty je podle něho falešné řešení: "Převést to na tuto věc, by bylo zbavením se jakékoliv odpovědnosti a ta zodpovědnost je politická, je ministerská, je od vedení policie, ne od toho policisty, který také neví přesně, jak má v té dané chvíli zasáhnout."

Prezident je také přesvědčen, že by se kvůli technoparty neměly měnit zákony. Václav Klaus trvá na tom, že stávající legislativa umožňovala řešit situaci kolem technoparty úplně jinak, než byla řešena.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme