Polovina vojáků české armády je obézní

Polovina příslušníků české armády má problémy s obezitou. Napsaly to Lidové noviny. Každý sedmý voják prý dokonce potřebuje léčbu. Posádkoví lékaři jim proto předepíší dietu i léky na hubnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čeští vojáci | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Podle bývalého náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého není ale tato informace dostačující.

"Je potřeba říci, že ta nadváha je způsobena skutečně obezitou, anebo jestli řada vojáků, protože také hodně cvičí, má nadbytek svalové hmoty, což je typické zejména pro elitní jednotky. Jako je brigáda rychlého nasazení, speciální síly a podobně," řekl v pořadu Stalo se dnes.

Přehrát

00:00 / 00:00

V pořadu Stalo se dnes se k informaci o šířící se obezitě v české armádě vyjadřoval bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý

Přesto jde o problém, který by armáda neměla zlehčovat a měla by se jím zabývat.

Všichni vojáci mají stanoveny normy a věkové limity, kterými by se měli řídit. V pravidelných cyklech jsou pak ze své fyzické kondice přezkoušeni. To prý ale nestačí a každý voják by se měl udržovat v kondici z vlastní vůle.

"Každý voják z povolání, a měla by to být jeho čest a zásada, že se o svoji fyzickou kondici bude starat sám, a nepotřebuje k tomu nějaký organizovaný tělesný výcvik nebo přípravu," doplnil Šedivý.

Vojáci by podle něho neměli být léčeni pilulkami, musí více cvičit. Pilulky nebo diety považuje v boji s nadbytečnými kily za neúčinné a dodává: "Pokud je někdo skutečně nemocen obezitou, bohužel nemá v armádě co dělat."

Na akceschopnost armády prý tento problém vliv mít nebude.

Ondřej Houska, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme