Polská sůl dovezená do Česka je podle analýz v pořádku

Vzorky polské soli, které byly odebrané v Moravskoslezském kraji, jsou v pořádku. Sůl splňuje požadavky na jedlou sůl, potvrdil dnes mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. Veterináři momentálně zkoumají také vzorky polských masných výrobků. A otestují také mléčné produkty z Polska. Výsledky by měli mít do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásoby soli Správy a údržby silnic v Klatovech | Foto: Martina Klímová

O testování soli v potravinářském průmyslu rozhodl v předchozích dnech šéf veterinární správy Milan Malena kvůli aféře s používání technické soli v polském potravinářském průmyslu.

Polské úřady již v úterý zveřejnily zprávu, že technická sůl používaná v Polsku není nebezpečná pro lidské zdraví. Ukázaly to výsledky testů vzorků odebraných ve firmách, které s touto surovinou obchodují.

Šéf hygieniků ve Velkopolském vojvodství ale zdůraznil, že taková sůl se při výrobě a zpracování potravin používat nesmí.

Polské firmy, zapletené do takzvané solné aféry, technickou sůl označenou jako jedlou prodávaly velkovýrobcům uzenin, zpracovatelům ryb, mlékárnám nebo pekárnám.

Renáta Prátová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme