Polský kabanos v Kauflandu byl falšovaný. Obsahoval méně masa, než stálo na obalu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla další falšované masné výrobky z Polska. Jde o tři druhy kabanosu, které prodával Kaufland. Výrobce, jímž je firma Tarczynski, dodávala výrobky, které obsahovaly nižší množství masa, než měly uvedené na obalu. Informoval o tom v úterý mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Mluvčí Kauflandu Renata Maierl uvedla, že se za nepříjemnosti omlouvá, zmíněné výrobky firma před více než týdnem z prodeje stáhla.

Brno/Praha (Aktualizováno: 20:25 12. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inspektoři zjistili tři šarže klamavě označených kabanosů | Zdroj: Státní zemědělská a potravinová inspekce

Dodavatelem polských výrobků byla písecká firma Gornicky. Dva vzorky prodával jihlavský Kaufland, jeden třebíčský. Výrobce nahrazuje masnou složku levnější, čímž nelegálně získává konkurenční výhodu. 

Kabanos klasický vepřový v balení 200 gramů měl datum použitelnosti do 7. března. Na 100 gramů mělo být využito 142 gramů vepřového, avšak laboratorní rozbor ukázal pouze na 122 gramů.

Lidl prodával falšovaný polský kabanos. Místo osmi obsahoval 1,58 gramu hovězího masa

Číst článek

Kabanos exclusive byl v balení o hmotnosti 120 gramů s datem použitelnosti do 3. dubna. Na 100 gramů výrobku se mělo použít 185 gramů masa, rozbor ukázal pouze 164,5 gramu.

Kabanos exclusive cheese byl také v balení o hmotnosti 120 gramů s datem použitelnosti do 31. března. Místo 180 gramů masa na 100 gramů výrobku bylo použito jen 146 gramů.

Kaufland, ale i další prodejci, kteří toto zboží nabízeli, se dopustili klamání spotřebitele. Musejí výrobky stáhnout z prodeje a inspekce zahájí s Kauflandem správní řízení o uložení pokuty.

„Společnost Kaufland dbá na nejvyšší kvalitu všech svých prodávaných výrobků, a proto jsme zadali analýzu i dalších šarží tohoto výrobce, abychom v budoucnu předešli podobným nesrovnalostem,“ uvedla Maierl. Tyto šarže můžou zákazníci v prodejnách vrátit, společnost jim vrátí peníze.

O obdobném případu informovala inspekce minulý týden. Kabanos s menším obsahem masa nabízel Lidl pod svoji privátní značkou. Inspekce kontroluje polské masné výrobky cíleně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme