Muž ukradl v polské Lodži 4,5 milionu korun v igelitce. Zastavil ho policista, který měl po službě

V Lodži v centrálním Polsku prchal po ulici zloděj s igelitovou taškou naditou bankovkami, kterou s komplicem ukradl ze zaparkovaného auta, ale s lupem daleko neutekl. Náhodným svědkem zločinu se totiž stal policista, který sice měl už po službě, ale i tak jednoho z pachatelů zadržel a spolu s ním i jeho kořist, činící v přepočtu skoro 4,5 milionu korun. Po druhém podezřelém policie pátrá, uvedla televize TVN 24.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muže, kterého ukradl skoro 4,5 milionu korun. zadržela policie | Zdroj: Policja Województwa Łódzkiego

Příležitost k drzé krádeži poskytl podle televize pracovník jedné z místních firem, který ve voze převážel půjčku ve výši 800 000 zlotých, kterou si vzal jeho zaměstnavatel. Peníze měl v igelitové tašce, kterou ponechal v autě i poté, co vůz zaparkoval v centru Lodže a šel si do obchodu nakoupit.

Nejvyšší soud zmírnil trest muži, který v nouzovém stavu ukradl rum. Poslal ho do vězení na 14 měsíců

Číst článek

Jen o chvíli později okénko vozu rozbili zloději, kteří se zmocnili igelitky s penězi a utíkali pryč.

„Policista po službě si všiml krádeže a okamžitě se vydal pronásledovat pachatele,“ řekl televizi komisař Marcin Fiedukowicz. Policista svým soukromým vozem přehradil cestu uprchlíkům a vrhl se na muže, který v ruce třímal igelitku.

Policistu sice udeřil, ale ten jej přemohl, srazil na zem a vyrazil mu z ruky nůž. Pomohl mu pak jeden z kolemjdoucích, než na místo dorazili další policisté, vylíčil Fiedukowicz.

Igelitka s penězi, které muž ukradl | Zdroj: Policja Województwa Łódzkiego

Peníze se nakonec dostaly k majiteli firmy, zatímco podezřelý – pětačtyřicetiletý Gruzínec – skončil v cele a soud jej poslal na tři měsíce do vazby. Hrozí mu až deset let za mřížemi.

Policie se snaží dopadnout druhého podezřelého a také se snaží odhalit, odkud měli pachatelé tak přesné informace o cenném obsahu tašky v autě, dodala TVN 24.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme