Polský premiér Belka bude jednat s Paroubkem a Klausem

Polský premiér Marek Belka dnes bude jednat v Praze se svým českým protějškem Jiřím Paroubkem a s prezidentem Václavem Klausem. Jednáním by měla dominovat agenda Evropské unie. Není také vyloučeno, že se český premiér Belky zeptá, jak se Polsko staví k usmiřovacímu gestu vůči sudetoněmeckým antifašistům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Belka | Foto: Archiv ČRo

Premiéři Polska a České republiky budou jednat o postupu v rámci Evropské unie, zejména o jejím rozpočtu na léta 2007 a 2013 a situaci po referendem ve Francii a Nizozemsku.

Polsko projevuje zájem o to, aby země Visegrádské čtyřky, tedy Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Polsko, vystupovaly pokud možno jednotně. Dále by měli premiéři hovořit o boji proti terorismu a zbraním hromadného ničení a o zvýšení počtu přechodů na česko-polské hranici.

Marek Belka ale ve své funkci pomalu končí. Na podzim Polsko čekají volby. Profesor Belka potvrdil, že domácí politiku opouští a bude kandidovat na funkci generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, která sdružuje nejbohatší země světa.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme