Polský premiér Belka bude jednat s Paroubkem a Klausem

Polský premiér Marek Belka dnes bude jednat v Praze se svým českým protějškem Jiřím Paroubkem a s prezidentem Václavem Klausem. Jednáním by měla dominovat agenda Evropské unie. Není také vyloučeno, že se český premiér Belky zeptá, jak se Polsko staví k usmiřovacímu gestu vůči sudetoněmeckým antifašistům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Belka | Foto: Archiv ČRo

Premiéři Polska a České republiky budou jednat o postupu v rámci Evropské unie, zejména o jejím rozpočtu na léta 2007 a 2013 a situaci po referendem ve Francii a Nizozemsku.

Polsko projevuje zájem o to, aby země Visegrádské čtyřky, tedy Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Polsko, vystupovaly pokud možno jednotně. Dále by měli premiéři hovořit o boji proti terorismu a zbraním hromadného ničení a o zvýšení počtu přechodů na česko-polské hranici.

Marek Belka ale ve své funkci pomalu končí. Na podzim Polsko čekají volby. Profesor Belka potvrdil, že domácí politiku opouští a bude kandidovat na funkci generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, která sdružuje nejbohatší země světa.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme