Vláda posílí personál nemocnic o 400 vojáků s kurzem první pomoci. Nastoupí ještě tento týden

Ve zdravotnických a sociálních zařízeních bude moct při zvládání epidemie koronaviru pomáhat až 900 vojáků. Vláda v pondělí o navýšení z nynějších 360 rozhodla nařízením, na dotaz ČTK to uvedl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Nově budou vojáci nasazeni především v páteřních nemocnicích.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava provozu zdravotnického zařízení polní nemocnice v Letňanech na Výstavišti pro pacienty s covidem-19.

Nyní vojáci pomáhají v 19 domovech pro seniory a 16 nemocnicích (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nyní vojáci pomáhají podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové v 19 domovech pro seniory a 16 nemocnicích. Vláda limit zvýšila, protože povolený počet byl už téměř vyčerpán.

„Posílíme personál nemocnic o 400 vojáků s kurzem první pomoci. Stane se tak v průběhu tohoto týdne,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Vojáci budou mít podle Dvořákové na starosti pomocné práce. Budou asistovat třeba při hygieně pacientů či jejich polohování, při transportu materiálu, na starosti také budou mít přejímání či ukládání zdravotnického materiálu, prádla a léků nebo likvidaci biologického materiálu.

Vláda schválila nařízení, kterým zvedá počet vojáků vyčleněných pro pomoc v nemocnicích a sociálních domovech na 900 osob. Z tohoto počtu 400 vojáků s kurzem první pomoci posílí v průběhu tohoto týdne personál nemocnic.

15:12 – 09. 11. 2020

3 48

O přesném nasazení vojáků se bude teprve rozhodovat, vysláni by ale měli být do páteřních zdravotnických zařízení, tedy především do fakultních nemocnic. Armáda při zvládání pandemie pomáhá i v jiných oblastech.

Podle Dvořákové je k pondělí celkem nasazeno 920 vojáků. Kromě pomoci ve zdravotnických a sociálních zařízeních jsou zapojeni třeba do systému chytré karantény a do obvolávání rizikových kontaktů nakažených. Celkem v několika call centrech působí 200 vojáků.

Navyšujeme naše počty z 360 na 900 vojáků!
Pomáháme přetíženému personálu v nemocnicích a zařízeních sociální péče. Jsme tu pro vás.
#ArmadaPomaha

16:03 – 09. 11. 2020

22 408

Armáda také v pražských Letňanech postavila záložní polní nemocnici, kam by v případě nedostatku kapacit v kamenných nemocnicích byli posíláni pacienti na doléčení. Jako personál by do ní byli staženi vojenští lékaři a zdravotníci, kteří v současné době působí v nemocnicích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme