Vandalové na Kampě poničili část výstavy o dějinách komunistické strany. Případem se zabývá policie

Neznámí vandalové ve středu poničili venkovní panel výstavy Rudé století v parku na pražské Kampě. Výstava, která popisuje příběhy lidí spojených s Komunistickou stranou Československa, začala v sobotu. Případem se již zabývají pražští policisté.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poničená část výstavy Rudé století na pražské Kampě | Zdroj: Jiří Pospíšil

„Zjistili jsme poškození klíčového panelu, kde jsou mimo jiné fotografie posledních komunistických představitelů jako Milouše Jakeše. A je tam také fotografie Miloše Zemana coby prezidenta na sjezdu KSČM,“ popsal pro Radiožurnál předseda správní rady Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkové Jiří Pospíšil (TOP 09).

Expozice Rudé století připomíná na 21 venkovních panelech okolnosti vzniku KSČ – letos 16. května uplynulo 100 let od vzniku této strany – a také to, jak tato strana zásadně ovlivnila politický a společenský život v naší zemi. Na pražské Kampě bude do začátku srpna.

Pražští policisté již po vandalech pátrají. „O události víme, zabýváme se jí. Budeme zjišťovat jak výši škody, tak také pachatele. Právní kvalifikace skutku zatím nebyla stanovena,“ uvedl pro iROZHLAS.cz jejich mluvčí Jan Rybanský.

Podobný incident řešila policie i loni v srpnu. Vandalové tehdy poničili část výstavy připomínající vraždu Milady Horákové a procesy 50. let v pražském parku Kampa. Zničeny byly čtyři z celkem deseti tabulí s dobovými fotografiemi a historickými dokumenty o rehabilitaci političky z roku 1989.

„Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné,“ uvedl tehdy Pospíšil.

jbi, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme