Vrtulník záchranářů letěl pro popáleného do Uničova. Když muž rozdělával oheň v kamnech, vybuchl benzin

Starší muž utrpěl v sobotu dopoledne v Uničově na Olomoucku popáleniny druhého stupně. Ve chvíli, kdy zatápěl v kamnech, došlo k výbuchu benzinu. Plameny muže popálily na rukou a v obličeji. Zraněného transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě, uvedla v tiskové zprávě mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová.

Uničov, Olomoucko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice v Ostravě | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Neštěstí se stalo krátce před 10.00 v Nemocniční ulici, kam vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedaleké Litovle. Ke zraněnému zamířila i letecká záchranná služba.

Pátrání po seniorovi s Alzheimerovou chorobou z Příbrami: Policie zapojila psy i vrtulník s termovizí

Číst článek

„Po příjezdu na místo byla u pacienta provedena přednemocniční péče, kdy byl pacient celkově vyšetřen, stabilizován jeho zdravotní stav a byly mu podány léky proti bolesti. Naštěstí nedošlo k inhalačnímu traumatu, a pacient tak nemusel být převeden na umělou plicní ventilaci,“ uvedla Urbanová.

Muž podle ní utrpěl popáleniny druhého stupně. Při vědomí a ve stabilním stavu s nimi byl letecky transportován na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice v Ostravě k dalšímu vyšetření a pozorování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme