Poplach na univerzitě byl kvůli soli

Studenti i pracovníci Západočeské univerzity v Plzni mohou být klidní - nákaza antraxem jim nehrozí. Včerejší dva zásahy hasičů, policistů a hygieniků v jedné z jejich budov, kde byl nalezen podezřelý bílý prášek, byly zbytečné. Expertíza totiž ukázala, že šlo o obyčejnou sůl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

studenti | Foto: ČVUT

Jak potvrdil mluvčí západočeských hasičů František Vaško, nalezený prášek specialisté odvezli v kontejnerech do laboratoře Ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Příbrami Kamenné. "Provedeným rozborem bylo zjištěno, že prášek byl pouhým chloridem sodným, tedy kuchyňskou solí. Po původci tohoto nejapného žertu policie intenzivně pátrá."

Kvůli nálezu neznámého bílého prášku, který byl rozsypán na toaletách, chodbě a ve dvou kancelářích v přízemí pedagogické fakulty, policisté a hasiči včera uzavřeli celou budovu i přilehlou Jungmannovu ulici. Chod Západočeské univerzity byl ochromen téměř na dvě hodiny.

Marika Táborská, Martin Rachman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme