Poplach v Brně byl naštěstí planý

Policie uzavřela v sobotu kvůli hrozbě bomby brněnské Šilingrovo a Biskupské náměstí. Cizinec, který tam má zaparkované auto, si při nástupu do vozu všiml jakési krabičky a pyrotechnik při prvním ohledání zjistil, že by se mohlo jednat o výbušný nástražný systém. Naštěstí parotechnik podezření nepotvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer, Miroslav Panuška

Podezřelý předmět na voze cizince, kvůli kterému policie uzavřela brněnské Šilingrovo a Biskupské náměstí, nebyl výbušným nástražným systémem. Na odstranění podezřelé krabičky pracovali přivolaní pyrotechnici z Olomouce.

Radiožurnálu to potvrdil mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek: "Pyrotechnik zjistil, že se nejedná o nástražný výbušný systém, nicméně to zařízení, které zajistil, podrobíme zkoumání a případ budeme dále šetřit."

Podle Maláška podezření na výbušninu oznámil třiatřicetiletý muž z Albánie. Při nástupu do svého vozu si všiml jakési podezřelé krabičky. Pyrotechnik po prvním ohledání nevyloučil, že by se mohlo jednat o výbušný nástražný systém.

Cizinec navíc už v minulosti dvakrát podobný útok zažil a nejednalo se o atrapu výbušniny.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme