Žena, který šířila nahrávku o plošné karanténě se přihlásila policii. Podle ní byla soukromá

Žena, která šířila zprávu o plošném zákazu pohybu, se přihlásila policii, uvedla její advokátka. Kvůli nouzovému stavu policie ženu odkázala na elektronickou komunikaci. Nahrávka byla podle ní soukromá a neměla vyděsit.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie (ilustrační foto)

Policie (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Advokátka ženy Eliška Vraná sdělila, že její klientka se v sobotu po poledni sama přihlásila na policii na služebně v pražské Bartolomějské ulici, a policisté ji tedy nemusí hledat. Žena podle ní jednala v dobré vůli, její nahrávka byla soukromá a rozhodně neměla vyděsit veřejnost.

Policie je na dobré stopě ji vypátrat, říká Babiš o ženě, která šířila na internetu zprávu o karanténě

Číst článek

Kvůli nouzovému stavu policie ženu odkázala na elektronickou komunikaci. Advokátka proto zaslala řediteli Obvodního ředitelství Policie pro Prahu I. prohlášení, které poskytla i médiím. Zdůrazňuje v něm, že zpráva byla určena pro úzký okruh spolupracovníků, nikoliv pro další šíření ve společnosti. Byla navíc vytržena z kontextu a označena za poplašnou zprávu, což není, tvrdí Vraná.

„V České republice zatím funguje demokracie a svoboda slova, takže ji v žádném případě nenapadlo, že by si na nějaké informace sdílené do soukromé skupiny měla takto dávat pozor,“ zdůraznila advokátka.

Policie se nahrávkou začala zabývat pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Za něj v době nouzového stavu hrozí až osm let vězení.

Premiér Babiš na facebooku v noci napsal, že na internetu se šíří audiozpráva, ve které mladá žena říká, že má informace „od holčiny, která má mamku na ministerstvu,“ že se chystá celková karanténa, pokud počet nakažených překročí tisícovku. Uváděla podle něj též, že vyhlašovat se bude z neděle na pondělí a v ulicích bude armáda. „Je to nesmysl. Nic takového nikdy nebylo na stole. Dneska jsme už popřeli karanténu Prahy, a teď popíráme i tuto šílenou fake news,“ uvedl ministerský předseda.

cen, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme