Poplatky za odvoz odpadu opět na jednání sněmovny

O tom, jak vybírat poplatky za odvoz domovního odpadu, chtějí dnes z popudu pražského magistrátu znovu debatovat poslanci. Hlavně velkým městům se totiž nelíbí, že se už sama nemohou rozhodnout pro způsob, který by jim vyhovoval nejlépe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jednání sněmovny | Foto: Česká televize

Například právě v Praze lidé ještě loni platili podle počtu popelnic a četnosti jejich vybírání. Od letošního ledna je to ale možné jen pevně stanovenou částkou na hlavu. A právě to velkým městům přináší velké komplikace a vybírání poplatků za odvoz odpadu značně prodražuje. Podle náměstka pražského primátora Jiřího Paroubka hlavní město musí mít třeba k dispozici o několik desítek pracovníků víc než dříve. "A konkrétně v tomto roce bychom vynaložili o 47 milionů korun víc na úkony spojené s administrativou."

Poslanci mají také znovu hlasovat o zpřísnění podmínek prodeje a propagace tabáku. Pokud by návrh schválili, reklama tabáku by měla být až na výjimky úplně zakázána. Zákonodárci projednají i vládní návrh zákona o přijetí úvěru 210 miliónů eur od Evropské investiční banky na výstavbu obchvatu Plzně. Podle kabinetu je tato půjčka výhodná, protože banka čerpá z nejlevnějších zdrojů. Úvěrové financování navíc umožní využití prostředků fondu dopravy na jiné akce, zejména na údržbu a opravy komunikací druhé a třetí třídy.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme