Poptávka po příměstských táborech neustále roste, hlásí provozovatelé. Zájem je i o ty pobytové

Školáky čeká už jen necelý měsíc školních povinností. Pak mají dva měsíce volna. Někteří odjedou na tábory – třeba s domy dětí a mládeže, které letní pobyty pořádají. V poslední době ale do nabídky přibyly i příměstské tábory.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopoledne zbyl i čas na sportovní hry.

Příměstské i pobytové tábory nabízí různá zaměření (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Příměstské tábory jsou trendem posledních let. Děti mají přes den program, ale vracejí se domů. Pro rodiče je to levnější a navíc mají děti pod dohledem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Domy dětí a mládeže v Ústeckém kraji pořádají stále víc příměstských táborů. I tak už mají často obsazeno

Někdy mají příměstské tábory i specializované zaměření. „Buďto turistický, nebo jiný program – třeba počítačový, taneční, florbalový a podobně. Konají se po celý týden od 8 do 16 hodin,“ vyjmenovává svoji nabídku ředitel teplického Domu dětí a mládeže Aleš Perch.

Před pár lety začínali se čtyřmi příměstskými tábory, letos už jich nabízejí šestnáct.

Dům dětí a mládeže pořádá i dvoutýdenní pobytové tábory. Přijdou na zhruba 7500 korun a už jsou také téměř obsazené.

„Mohu potvrdit, že je opět zájem o tábory ve skautském duchu. Pryč je ta doba, kdy rodiče požadovali luxus – vracíme se ke kořenům,“ soudí Perch.

Děti se vrací

Rostoucí zájem o příměstské tábory sledují i v Domě dětí a mládeže Ústí nad Labem.

Fake news či skrytá reklama. Na táboře v Novém Městě nad Metují se děti učí mediální gramotnosti

Číst článek

„Nejvíc se nám osvědčily tábory zaměřené na in-line bruslení. Těch máme asi deset. O ty je vždycky velký zájem,“ shrnuje jeho ředitel Jan Eichler.

Podle něj se bez problémů vyprodávají také pobytové tábory. Nabízejí různé typy a zaměření – v chatičkách, budovách, ale i zálesácké ve stanech a bez elektřiny.

„Děti, co už absolvují pobytový tábor, se pak snaží jezdit pořád – a rády. Dokonce i pak v dospělosti jako vedoucí,“ dodává Eichler.

Žatecký Dům dětí a mládeže s pobytovými tábory podle zástupce ředitele Petra Matise teprve začíná. „Chystáme se do budoucna rozjet víc pobytové tábory. V současnosti u nás převažují ty příměstské. Jde hlavně o to, že si musíme najít táborové základny,“ vysvětluje.

Příměstské tábory pro školáky v Žatci nabízejí jen za rezervační poplatek, který účastníkům vrátí. Zaplatí je z evropského projektu.

Jana Vitásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme