STEM: Nejpopulárnějším politikem zůstává Babiš. Druhá je Schillerová, třetí Maláčová a Zaorálek

Nejpopulárnějším politikem zůstává premiér a šéf ANO Andrej Babiš, jak vyplývá z říjnového výzkumu agentury STEM. Jeho popularita se navíc od června zvýšila. Druhé místo v žebříčku popularity politiků patří opět ministryni financí Aleně Schillerové za ANO. Třetí nově skončila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ministr kultury Lubomír Zaorálek (oba ČSSD).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je nejlépe hodnoceným politikem s poměrně výrazným náskokem před ostatními politickými osobnostmi, příznivě jej vidí více než polovina občanů (52 %),“ informovala ve své tiskové zprávě agentura STEM.

Oproti poslednímu výzkumu STEM z června si Babiš polepšil o sedm procentních bodů. Tábor jeho příznivců je tak o něco početnější než tábor jeho odpůrců.

Druhé místo obhájila ministryně financí Alena Schillerová, kterou která získala 43 procent pozitivních hodnocení.

„Další v pořadí jsou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, jejíž hodnocení se (podobně jako u A. Schillerové) stále zlepšuje, a ministr kultury Lubomír Zaorálek (39 %). Jen s mírným odstupem následuje ministryně spravedlnosti Marie Benešová (36 %),“ dodal STEM. 

Benešová si oproti červnu mírně polepšila. Zaorálek pak nebyl v červnovém průzkumu hodnocen, protože ministrem kultury se stal až na konci prázdnin.

Z pětice nejlépe hodnocených politiků naopak oproti červnovému výzkumu agentury vypadli předseda Pirátů Ivan Bartoš a předseda SPD Tomio Okamura. A oproti červnu klesla také popularita šéfa komunistů Vojtěcha Filipa.

Jediným ministrem hodnoceným hůře než v červnu je podle STEM ministr životního prostředí Richard Brabec z ANO. A nejméně známým členem vlády zůstává ministr dopravy Vladimír Kremlík za ANO, kterého stále nezná téměř polovina dotázaných (49 %).

Málo známými ministry jsou také ministr obrany Lubomír Metnar (nezná jej 48 %) a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (43 %).

Do výzkumu politických osobností byli v říjnu zařazeni všichni členové vlády a také předsedové parlamentních stran. Výzkum prováděl STEM na reprezentativním souboru obyvatel Česka starších 18 let ve dnech 11. až 25. října. Na otázky odpovědělo 1002 respondentů.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme