Pořadatel Horký ruší akci Mýdlo na Hradě. 'Porušil bych podmínky projektu,' říká

Dokumentarista Petr Horký chtěl na začátku září na Pražském hradě uspořádat akci inspirovanou oslavou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Jak ve středu ale uvedl na sociální síti Facebook, rozhodl se celou akci po změnách, které přišly ze strany Správy Pražského hradu, zrušit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský Hrad (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Popis projektu na startovači a podpora od lidí to je svého druhu smlouva a já ji nemohu jednostranně změnit. A v projektu jsme jasně napsal, že akce bude 9. září v Jižních zahradách Pražského hradu a pro 400 lidí. Pokud bych cokoli z toho změnil, poruším tuto smlouvu mezi podporovateli/startéry a mnou,“ sdělil autor nápadu Petr Horký pro server iROZHLAS.cz.

Jak uvedl na facebooku, začne vybrané peníze vracet, jakmile je dostane od projektu Startovač a oznámil, kde se bude 9. září nakonec nacházet.

'Férové podmínky'

Dokumentarista Petr Horký chtěl na Pražském hradě uspořádat oslavu podobně jako kancléř Vratislav Mynář. Přestože na akci Mýdlo na Hradě vybral ve veřejné sbírce přes 870 tisíc korun, ze strany Správy pražského hradu došlo ke změnám. Akce se mělo místo plánovaných 400 lidí zúčastnit pouze 150 lidí, a to z bezpečnostních důvodů. Stejně tak nabídli Horkému jiné prostory pro pořádání.

„Dostal stejně férové podmínky jako kancléř Vratislav Mynář," upozornil tehdy prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

„I kdybych osobně sebevíc chtěl, nemohl jsem údajné 'férové podmínky', které mi podle pana Ovčáčka nabídli, přijmout. Vystavil bych se tím právním konsekvencím, které by mohly vrcholit i tím, že bych to musel platit ze svého," sdělil serveru.

Jak už dříve sdělil mluvčí prezidenta Ovčáček: „Slušností je přistoupit na podmínky správce. Akci začal pan Horký svolávat, aniž by měl předtím cokoliv dohodnuto. Nepovažuji to za příliš seriózní přístup. Pražský hrad nabídl vstřícnost, která ale nebyla vyslyšena,“ uvedl.

 

bar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme