Poradní sbor pro Českou televizi

V České televizi se dnes večer poprvé sešel poradní sbor patnácti osobností veřejného života, který by měl s vedením televize konzultovat její vysílání. Jaké však bude poslání sboru, který na Kavčí hory pozval generální ředitel televize Dušan Chmelíček, zatím není podle mluvčího ČT Jiřího Trávy zcela zřejmé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poradní sbor podle ředitele ČT není zamýšlen jako jakási protiváha Rady České televize. „Jeho úloha bude zpětná vazba. Otevřít televizi více nejen odborné veřejnosti, ale prostřednictvím těchto osobností požádat o zpětnou vazbu. Tak, jak se televize chová, jak tyto osobnosti třeba vnímají program České televize,“ popsal své představy Chmelíček.

Oslovil i herce a producenta Jiřího Bartošku, herečku Jiřinu Bohdalovou, astronoma Jiřího Grygara, předsedu českého PEN klubu Jiřího Stránského, herečku Táňu Fischerovou, spisovatele Alexandra Klimenta, režiséra Petra Weigla, olympioničku Štěpánku Hilgertovou, ředitele Národního divadla Jiřího Srstku, spisovatele Jiřího Vaculíka, uměleckého vedoucího skupiny Hradišťan Jiřího Pavlicu, pracovníka sekretariátu vládní Rady pro lidská práva Jana Jařaba, politologa Jacquese Rupnika a onkologa Josefa Kouteckého.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme