Porodní asistentce, která měla zavinit postižení dítěte, hrozí nejvýše podmínka

Prezidentka Unie porodních asistentek Ivana Königsmarková stanula dnes před soudem. Státní zástupkyně ji viní z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novorozenec | Foto: Jiří Hošek

Ivana Königsmarková neměla včas rozpoznat okamžik převozu matky do nemocnice a tím zajistit péči o ni a její dítě.

„V podstatě tam byla strašně dlouhá proluka mezi odtokem plodové vody a vlastní dobou porodu. Ale samozřejmě k tomuto se nám vyjádří odborníci, kteří budou slyšeni. A to jsou znalci z oboru gynekologie a porodnictví,“ řekla Radiožurnálu žalobkyně Iva Brücklerová. Podle ní ale hrozí porodní asistentce nejvýše podmínka nebo jiná sankce.

Ivana Königsmarková obvinění odmítá komentovat: „Bez komentáře. Až po procesu, prosím vás.“ Před soudem nicméně Königsmarková řekla, že za nevratným poškozením mozku chlapce může být jeho vrozená vada.

To ale primář neonatologie podolské nemocnice, která dítě po neúspěšném porodu přijala, Zdeněk Straňák, odmítá. „Podle našich provedených vyšetření můžeme jednoznačně vyloučit vrozenou vývojovou vadu,“ řekl.

Matka i přes nešťastnou událost před soudem řekla, že se zodpovědnou porodní asistentkou by doma rodila znovu.

Katka Brezovská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme