Porotu České Miss prozáří předsedkyně, famme fatale Claudia Cardinale

Večer se bude v Praze v přímém televizním přenosu volit Česká Miss - a nejkrásnější Češku bude letos vybírat i Claudia Cardinale. Je totiž čestnou předsedkyní poroty - a ne náhodou. Světoznámá herečka italského původu vyrůstala v africkém Tunisu, kde se v r. 1957 v podstatě náhodou zúčastnila soutěže krásy, ve které také zvítězila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Claudia Cardinale | Foto: Oficiální web Claudie Cardinale

Mnohem důležitější byla pro tehdy devatenáctiletou dívku odměna - zájezd na mezinárodní filmový festival do Benátek.

„Když jsem pak přijela do Benátek, v Itálii se tehdy ještě nenosily bikiny a já je měla, přes ně nějaký plášť... Myslím, že mě fotografovali snad všichni paparazzi, protože to byla opravdová novinka! Spousta producentů mě tehdy lákala do filmu, ale já jsem řekla „Ne!". A když jsme potom s maminkou nastoupily do letadla, přečetly jsme si v novinách titulek „Dívka, která odmítá hrát ve filmu",“ popisuje svůj výlet do Benátek Claudia Cardinale.

Herečka věří na osud. V tom svém měla nejspíš filmovou kariéru vepsanou. Do dvou měsíců podepsala kontrakt na první roli. Dnes jich má na kontě přes sto.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osobnost předsedkyně komise České Miss Claudie Cardinale přibližuje reportérka Českého rozhlasu Pavla Dluhoschová

Nejvíce ji proslavil kultovní western Tenkrát na západě, hrála také v mnoha snímcích po boku největších idolů své doby - Marcela Mastroianiho, Alaina Delona nebo Jeana Paula Belmonda. Nabízí se pak otázka, zda taková žena musela někdy usilovat o nějakého muže.

„Nikdy jsem se nevdala. Podepsala jsem ve filmu tolik smluv, že už se mi do té manželské příliš nechtělo. Ale pokud jde o muže, myslím, že platí pravidlo, čím víc jim říkáte „ne", tím víc o vás stojí," říká slavná CC.

K herecké kariéře předurčilaClaudii Cardinale nejen její exotická krása, ale i nesporný talent a schopnosti. Ve filmu jezdila na koni, točila i na žebříku pod helikoptérou.

Její umění jí vyneslo dva americké Zlaté glóby, má ceny za celoživotní dílo: Zlatého lva z filmového festivalu v Benátkách a Zlatého medvěda z Berlína. Říká, že si role vybírala především podle scénáře.

„Když se mi scénář nelíbí, zavřu ho a končím. Pokud se mi líbil, chci se samozřejmě potkat s režisérem - to je také pro mé rozhodování důležité. Na filmu je asi nejkrásnější to, že člověk může být jednou princeznou, jindy ženou z lidu nebo děvkou - prostě člověk na plátně prožije mnoho životů," shrnuje Claudia Cardinale.

Původně nechtěnou profesi si zamilovala a věnuje se jí i dnes - v 74 letech. Ostatně být hodně aktivní a usmívat se to je podle Claudie Cardinale také recept na krásu, která podle ní není jen otázkou fyzického půvabu, ale i umění komunikace.

„To nejdůležitější, co mně na ženě upoutá, jsou její oči!“ říká šarmantní dáma, která bude večer volit Českou Miss.

Pavla Dluhoschová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme