Porouchaný dopravník zabil v dole Paskov horníka

V závodě Staříč dolu Paskov Na Frýdecko-Místecku zahynul ve čtvrtek večer čtyřiadvacetiletý horník. Přimáčkla ho uvolněná část dopravníku. Jeho kolega skončil se zraněními v nemocnici, je ale mimo ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důlní štola | Foto: Hornické muzeum Příbram

Neštěstí se stalo ve čtvrtek krátce po 22:30. Podle mluvčí OKD Věry Breiové se těsně před neštěstím porouchal stěnový dopravník, na nějž padá těžené uhlí. "Část dopravníku se uvolnila a horníky přimáčkla," uvedla s tím, že přesná příčinu smrti horníka se stále šestří.

Druhého, dvaatřicetiletého, horníka transportoval vrtulník do ostravské nemocnice s podezřením na vážná zranění. "Naštěstí už víme, že nebyla potvrzena vnitřní zranění ani zlomeniny," podotkla mluvčí.

V letošním roce jde v regionu o první smrtelný úraz v dole. Loni bylo na pracovištích OKD 14 smrtelných úrazů, což je více než obvykle, kdy ročně umírá zhruba deset lidí. Loni v březnu ale v dole Lazy při otřesu a následném závalu zahynulo sedm horníků.

Martin Hromádka, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme