Porouchaný dopravník zabil v dole Paskov horníka

V závodě Staříč dolu Paskov Na Frýdecko-Místecku zahynul ve čtvrtek večer čtyřiadvacetiletý horník. Přimáčkla ho uvolněná část dopravníku. Jeho kolega skončil se zraněními v nemocnici, je ale mimo ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důlní štola | Foto: Hornické muzeum Příbram

Neštěstí se stalo ve čtvrtek krátce po 22:30. Podle mluvčí OKD Věry Breiové se těsně před neštěstím porouchal stěnový dopravník, na nějž padá těžené uhlí. "Část dopravníku se uvolnila a horníky přimáčkla," uvedla s tím, že přesná příčinu smrti horníka se stále šestří.

Druhého, dvaatřicetiletého, horníka transportoval vrtulník do ostravské nemocnice s podezřením na vážná zranění. "Naštěstí už víme, že nebyla potvrzena vnitřní zranění ani zlomeniny," podotkla mluvčí.

V letošním roce jde v regionu o první smrtelný úraz v dole. Loni bylo na pracovištích OKD 14 smrtelných úrazů, což je více než obvykle, kdy ročně umírá zhruba deset lidí. Loni v březnu ale v dole Lazy při otřesu a následném závalu zahynulo sedm horníků.

Martin Hromádka, Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme