Porsche vybržďovalo čtrnáctitunové hasičské auto. Řidiči hrozí pokuta a zákaz řízení

Světle modré sportovní Porsche o víkendu v pražských Holešovicích nebezpečně vybržďovalo hasičské auto, které se vracelo ze zásahu na základnu. Hasiči jízdu řidiče natočili na video. Jednačtyřicetiletý muž se během jízdy dopustil podle policie hned několika přestupků. Hrozí mu tak pokuta až 10 tisíc korun a zákaz řízení v rozmezí od půl do jednoho roku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednačtyřicetiletý řidič luxusního auta v sobotu před polednem nejprve hasiče nebezpečně předjel v křižovatce ulic Ortenovo náměstí a Osadní, ačkoli v protisměru jela dodávka.

„Zároveň omezil jak předjížděné vozidlo, tak protijedoucí vozidlo," řekl Radiožurnálu mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. „Hasiči na to zareagovali použitím klaksonu. Následně je začal řidič porsche ohrožovat pomalou jízdou," popsal mluvčí hasičů Martin Kavka.

Muž po předjetí prudce zpomalil, po krátké jízdě zcela zastavil a s hasiči se podle záznamu začal dohadovat. Řidič hasičského vozu měl přitom co dělat, aby čtrnáctitunový hasičský vůz s cisternou zastavil tak, aniž by naboural do osobního vozu před ním.

„Vezeme několik tisíc litrů vody a zastavit na místě je prakticky nemožné," potvrdil Radiožurnálu Kavka.

„Řidič se v rámci celé situace dopustil řady přestupků. Ve správním řízení hrozí jednačtyřicetiletému řidiči pokuta do výše 10 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v rozmezí minimálně od půl do jednoho roku," dodal mluvčí pražské policie.

Ondřej Jánoška, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme