Portál Demagog.cz už kritizuje první výroky politiků

Server Demagog.cz dává ode dneška odpovědi na to, který z politiků říká nepravdy nebo mlží. Speciální web srovnává a podrobuje zkoumání výroky představitelů státu, ale zatím jen z diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. Portál založili studenti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas (vlevo) a Bohuslav Sobotka před televizní debatou | Zdroj: ČTK

Na webu čtenáři zatím najdou čtyři ukázky diskuzí z února 2012. Stránky podrobují kritice konkrétní citace u zúčastěných, kteří jsou ze stran napříč politickým spektrem, tedy z ODS, ČSSD, TOP09 aKSČM. Portál staví na čtyřech úrovních hodnocení odpovědi - pravda, nepravda, zavádějící a neověřitelné.

Na nepravdivé výroky zatím provozovatelé narazili u Stanislava Polčáka a Petra Gazdíka z TOP09 a Jeronýma Tejce z ČSSD. Zkoumaných materiálů ale ještě není tolik, aby se z toho mohli dělat nějaké závěry.

Přehrát

00:00 / 00:00

O portál Demagog.cz se zajímal redaktor Nicola Bojčev

Webové stránky www.demagog.cz nabízejí přehledné grafy a statistiky, ve kterých se člověk rychle zorientuje. Dělení je podle osobností i podle politických stran. Čtenář se dozví konkrétní počty pravdivých, nepravdivých, zavádějících i neověřitelných odpovědí. Pod každou citací je rozsáhlé odůvodnění, které většinou čerpá z platných zákonů a monitoringu událostí s tématem souvisejících.

V týmu webových stránek Demagog.cz pracuje 12 studentů, kteří na projektu pracují jako dobrovolníci. Materiální náklady ovšem podporuje agentura Evropské komise Mládež v akci a Nadace Open Society Fund. Obdobný projekt už dva roky úspěšně funguje na Slovensku.

Nikola Bojčev, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme