Na pražském Hlavním nádraží se porouchalo zabezpečovací zařízení, vlaky měly až 80 minut zpoždění

Ve stanici Praha hlavní nádraží došlo k rozsáhlé poruše zabezpečovacího zařízení. Soupravy, které měly odjíždět z Hlavního nádraží nabraly několikaminutová zpoždění. „Vlaky přijíždějí na první a druhé nástupiště,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš.

Praha (Aktualizováno: 20:15 6. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní nádraží, vlak, cestující (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Odstranit závadu trvalo zhruba dvě hodiny, po 19.30 byla odstraněna. „Naši technici hledají příčinu – může to být přerušený kabel. Nedá se odhadnout, jak dlouho to potrvá,“ uvedl předtím Illiaš.

Porucha však podle mluvčího SŽDC neměla větší vliv na cestující na Hlavním nádraží. „My jsme museli přistavovat vlaky jinak, než je obvyklé, tím pádem vznikala drobná zpoždění,“ uvedla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová pro ČTK.

Zpožděním byly dotčeny vlaky linek R10, R17, R18, R19, R20, R44, S1, S2, S22, S3, S4, S41 a S9, uvádí to Pražská integrovaná doprava na webu. Některé rychlíky a expresy byly odkláněny přes Holešovice a Hostivař, uvedly České dráhy.

Podle odjezdové tabule Správy železniční a dopravní cesty nabíraly některé spoje zpoždění až 80 minut.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme