Porucha potrubí odřízla 2000 obyvatel Olomouce od vody

Dva tisíce obyvatel okolí olomoucké Brněnské ulice jsou od noci kvůli havárii jedné z vodovodních tepen bez pitné vody. Příčinu a rozsah poruchy odborníci zatím neznají, na opravě intenzivně pracují. Kvůli havárii je omezen chod dvou tamních škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

Porucha na litinovém zásobovacím řadu v Brněnské ulici nastala v pondělí kolem 22:00. Odborníci museli vyprázdnit věžový vodojem a přerušit a omezit dodávku vody pro okolní ulice.

Podle Šárky Tandlerové ze Středomoravské vodárenské společnosti zatím nelze odhadnout, kdy opět pitná voda poteče. "Pracujeme od nočních hodin na opravě. Nouzové zásobování obyvatel je zajištěno cisternami," řekla Tandlerová.

Vyschnutí kohoutků zasáhlo dnes ráno i do chodu škol, které se v této oblasti nacházejí. Z hygienických důvodů dostali studenti z tamního Gymnázia Čajkovského ředitelské volno. Náhradní program pro své žáky museli zavést také učitelé ze Základní školy Čajkovského.

Martin Hromádka, Marie Hovadíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme