Vlaky z Prahy se opět rozjely. Na dálkových spojích cestující pocítí omezení i odpoledne

Porucha trakčního vedení ve stanici Praha Vršovice dnes na celé dopoledne omezila železniční dopravu v hlavním městě, zpozdila mezinárodní rychlíky i příměstské spoje. „I když se postupně vlaky rozjely, některá omezení především na dálkových spojích pocítí cestující ještě odpoledne,“ řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná.

Praha (Aktualizováno: 13:01 17. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaková doprava (ilustrační fotografie) | Foto: České dráhy

Stabilizace provozu bude podle ní trvat až do odpoledne. Ještě v neděli lze čekat změny v řazení vlaků dálkové dopravy.

Některé vlaky vyjíždějící z Hlavního nádraží i dalších pražských stanic nabraly i víc než stominutová zpoždění, některé byly úplně zrušeny, další jezdily odklonem. 

„Od šesti hodin už je sice možnost zapnutí trakčního vedení a nájezdu souprav z odstavného nádraží, ale nicméně musí jet odklonem, což způsobuje velké zpoždění u souprav, které najíždějí,“ popsala situaci Radiožurnálu v sobotu ráno mluvčí Správy železničních dopravních cest Kateřina Šubová.

Odřeknuty musely být například ranní rychlíky z Prahy do Českých Budějovic, Plzně či Hradce Králové. Vlaky přijíždějící do metropole končí ve Vršovicích, odkud mohou lidé přestoupit na tramvaje.

Podrobnosti o zpožděných vlacích najdou lidé na webu Českých drah, stovky jich ale čekají na svůj vlak na nádražích.

ČTK, Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme