Poryvy silného větru v Moravskoslezském kraji kácejí stromy

Silný vítr nad Moravskoslezským krajem je na mnoha místech zdrojem výpadků dodávek elektrického proudu. Poryvy větru působí energetikům problémy už od včerejšího večera. Na několika místech popadané stromy komplikují dopravu na silnicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči odstraňují padlé stromy

Hasiči odstraňují padlé stromy

Kolem poledne evidovali energetici dvanáct poruch na nízkém a jednu na vysokém napětí. Jde o oblasti Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Olomouc a Přerov.

"Vlivem silného větru jsme zaznamenali nárůst hlášení poruch na nízkém napětí zejména v nočních hodinách. Většinu se jich našim pracovníkům podařilo do ranních hodin odstranit," říká mluvčí společnosti ČEZ Alice Lutišanová.

Poryvy silného větru shazovaly také stromy. Před polednem spadlý strom zablokoval provoz na hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou poblíž obce Hrabyně. Další strom spadl v Metylovicích na Frýdeckomístecku, kde částečně zablokoval dopravu na silnici I/56.

Podle meteorologů se nás budou poryvy větru provázet ještě během dnešního dne, uklidnit se mají v podvečerních hodinách. "Teď ještě každopádně foukat bude. Jestli to začne slábnout, tak až pozdě odpoledne a navečer," potvrzuje Roman Volný z Českého hydrometeorologického ústavu.

František Tichý, Petr Havránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme