Poslance opět čeká debata o koncesionářských poplatcích

Stále nejasný je osud a podoba zákona o zvýšení rozhlasových a televizních poplatků. Nejen politické kluby, ale i sociální demokraté se mezi sebou zatím přou o výši odvodů a případný útlum reklamy v České televizi. Předseda klubu ČSSD Michal Kraus se domnívá, že pokud se ani dnes nepodaří najít širší shodu, měla by Sněmovna schvalování opět odložit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Česká televize

Někteří poslanci totiž nechtějí poplatky zvyšovat vůbec, jiní žádají růst na 135 korun a výš, a mezi tím je řada dalších protichůdných variant. Názorově jednotný není ani klub KDU-ČSL. Jeho šéf Jaromír Talíř by si přál, aby se schválil pozměňovací návrh ve znění poslance ČSSD Ladislava Skopala:

"To znamená postupně z veřejnoprávní televize odstranit reklamu a navýšit jí koncesionářské poplatky. To je můj názor, který budu na klubu i nadále prezentovat," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Talíř.

O tom, jaký návrh zákona o úpravě rozhlasových a televizních poplatků by měla Sněmovna schválit, má svou představu místopředseda kulturního výboru za ODS Petr Pleva. Podle něj by on i většina poslanců jejich klubu mohla také podpořit Skopalův návrh. Pleva by byl pro tuto předlohu i proto, že logicky navazuje na další zákony.

"Jeden se týká digitalizace. Vznikne tady několik nových subjektů, je potřeba pro ně získat dodatečné finanční prostředky, aby vůbec mohly na trhu existovat. Je předložen zákon o fondu kinematografie, který požaduje po komerčních televizích, aby se podílely na financování českého filmu. Je potřeba zase zajistit dodatečné zdroje, aby toto nebylo na úkor diváků," upřesnil Pleva.

Milada Richterová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme