Poslanci budou diskutovat o zavedení informačních registrů

Běhání po úřadech by mohlo v budoucnu skončit. Zajistit by to mělo zavedení čtyř základních informačních registrů. Změnu jednoho údaje by tak stačilo zadat jen na jednom místě a ostatní úřady už by si ji vyhledaly samy. Zavedení registrů nicméně mění i řadu dalších zákonů a právě o těchto změnách se dnes poprvé budou bavit poslanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potvrdil to i ministr vnitra Ivan Langer: "Zřízení registrů veřejné správy je vyvrcholením revoluce ve veřejné správě, kterou naše veřejná správa nepamatovala od dob Marie Terezie. A právě v souvislosti s konceptem musíme změnit zhruba 200 zákonů, které se týkají veřejné správy."

Sociální demokrat Jiří Petrů Radiožurnálu řekl, do kterých zákonů se například registry promítnou: "To je obchodní zákoník, občanský zákoník - na který zákon si vzpomenete, tak se ho to prakticky týká. Každý občan bude moci mít doma datovou schránku a bude moci do registrů vstupovat, bude moci i kontrolovat, kdo a jak do jeho údajů nahlíží."

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme