Poslanci budou diskutovat o změnách v rozpočtu

Balíkem několika stovek pozměňovacích návrhů k zákonu o státním rozpočtu se bude muset zabývat Poslanecká sněmovna. Poslance čeká například hlasování o miliardě korun na rekonstrukce nemocnic. Není ale zatím jisté, zda bude sněmovna hlasovat o rozpočtu už dnes nebo až ve středu. Vládní koalice se při schvalování rozpočtu bude muset ve Sněmovně obejít bez unionistky Hany Marvanové, která se hlasování nezúčastní. Vláda se tak bude moci spolehnout jen na těsnou většinu jednoho hlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

O stovkách pozměňovacích návrhů by měli poslanci hlasovat v závěrečném čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok . Sněmovnou jich však dnes projde jen několik desítek a navíc jen některé z nich mají podle předsedy sněmovního rozpočtového výboru Miroslava Kalouska z KDU-ČSL naději na úspěch. "Dominantní šanci mají ty, které jdou do rozvoje venkova, do oblastí postižených povodněmi a zejména ty, které nevyvolají nároky na finanční zdroje v dalších letech."

Poslanci zároveň vyslechnou informaci vlády o výsledcích summitu Evropské unie v Kodani.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme