Poslanci budou jednat o tvrdších trestech pro řidiče

Poslanci dnes mají rozhodnout o přísnějších trestech pro řidiče. Jak ale s vládní novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích naloží - to vůbec není jisté. K hlasovacímu maratónu jsou připraveny stovky pozměňovacích návrhů. Normu, která počítá například se zavedením bodového systému hodnocení dopravních přestupků, dlouhodobě ostře kritizuje opoziční ODS.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda

dopravní nehoda | Foto: internet

Podle poslance občanských demokratů Martina Římana zákon podpoří, jen když budou akceptovány jejich priority. Jednou z nich je právě úprava bodového systému. "Budeme prosazovat, aby se trestnými body penalizovaly pouze měřitelné přestupky, tedy ty, které lze zaznamenat objektivně, jako je například rychlost nebo alkohol, a nikoliv přestupky, které výrazně závisí na subjektivním hodnocení policistů."

Většina Čechů chce, aby poslanci přísnější tresty pro řidiče schválili. Vyplývá to z průzkumu, který pro Mladou frontu Dnes zpracovala společnost SC&C. Průzkumu se účastnilo 2300 lidí a přísnější tresty pro neukázněné motoristy podpořilo 65 procent z nich.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme