Poslanci budou mít kratší prázdniny

Poslanci si zkrátí prázdniny a ve sněmovně se na místo v září sejdou už v polovině srpna. Na tomto původně neplánovaném jednání mají zákonodárci projednat několik vládních návrhů, které nesnesou odklad. Jde především o daňové předlohy a zákony, které souvisí s reformou veřejných financí. Většina poslanců tvrdí, že jim zkrácení parlamentních prázdnin nevadí. Podle šéfa Lubomíra Zaorálka z ČSSD bylo svolání mimořádné schůze nutné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Česká televize

Zároveň upřesnil, čím konkrétně by se měli poslanci zabývat. "Měly by to být zákony 1. ledna, které potřebujeme z hlediska ministerstva financí, daňových úprav, dále jsou to záležitosti, které se týkají ústavních stížností a jsou urgentní, a v neposlední řadě jsou to pak problémy související se státním rozpočtem a jeho přípravou," řekl Českému rozhlasu Zaorálek.

Poslanec opoziční ODS Valtr Bartoš tvrdí, že pracovat navíc mu vůbec nevadí, jen si tak úplně nemyslí, že tato práce bude mít příliš velký smysl: "Problémem není samotná práce, nýbrž návrhy, které vláda předkládá." Někteří poslanci ale už vědí, že na mimořádném jednání Dolní komory parlamentu budou téměř jistě chybět.

Například František Pelc z koaliční Unie svobody doufá, že se mu podaří se s někým z opozičních poslanců tak zvaně "vypárovat". "Jedu na stáž anglického jazyka a managementu do národních parků Jihoafrické republiky," prozradil Bartoš důvod své nepřítomnosti na srpnové schůzi.

Už před dvěma lety museli poslanci část letní dovolené věnovat projednávání předloh spojených s reformou veřejných financí a loni zase padl kabinet Vladimíra Špidly, utvářela se nová vláda a sněmovna musela hlasovat o vyslovení důvěry.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme