Poslanci budou řešit problémy ve zdravotnictví

Okolnosti privatizace Tkáňové banky brněnské fakultní nemocnice i lázní Toušeň a personální politika ministerstva zdravotnictví. To jsou body dnešní mimořádné schůze sněmovny, kterou svolala ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Tomáš Adamec

Ke všem těmto bodům bude poslancům podávat vysvětlení ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Ta je, jak řekla Radiožurnálu, na dotazy zákonodárců připravená.

„Já mám už od poslední schůze připravené podklady, takže se budu snažit v těch svých úvodních slovech postihnout podstatu věci a informovat poslance o tom, jak ta skutečnost kolem těch tří bodů, které se jeví ze strany Poslanecké sněmovny jako problematické - já ten dojem nemám - vypadá.“

„Rozumím i tomu, že na spoustě věcí se neshodneme, nicméně jsem daleka toho akceptovat nějaké spekulace a účastnit se zejména té ne úplně férové politické hry. Takže moje role bude stejná jako před měsícem, já se budu snažit věcně ty věci objasňovat,“ uvedla ministryně zdravotnictví.

Po skončení mimořádné schůze by případně mohla pokračovat dubnová řádná schůze poslanců.

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme