Poslanci chtějí zpřísnění podmínek odposlechů

Předseda křesťanských demokratů Miroslav Kalousek kritizuje policii za nasazování odposlechů. Ostře ve středu zasáhl do debaty sněmovního branného výboru, který se zabýval policejní odposlechovou analýzou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

telekomunikační pojítka a antény

telekomunikační pojítka a antény | Foto: Jan Rosenauer

Podle Kalouska policie sice při nasazování odposlechů neporušuje platné zákony, ale málo respektuje demokratické principy právního státu.

Policejní prezident Jiří Kolář řekl, že Kalouskově kritice nerozumí: "Já jsem tady položil na stůl fakta, která jsou známá nejméně měsíc. To znamená, komentoval jsem a vysvětloval především souvislosti, které se v té zprávě nacházejí. Já samozřejmě vycházím z toho, co odpovídá právním předpisům, trestnímu řádu, trestnímu zákoníku, a to tam také je."

Poslanci branného výboru chtějí, aby jim policie zprávu o odposleších předkládala pravidelně. Teď mají necelé dva měsíce na to, aby si sami určili parametry požadované analýzy.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme