Poslanci ČSSD si budou hledat nového předsedu

Petr Ibl odejde z postu předsedy poslaneckého klubu ČSSD. Ke změně názoru ho nepřesvědčila ani více než čtyřhodinová schůzka vedení klubu. Místopředsedové ale na svých postech zatím zůstanou. Ibl pohrozil odchodem z funkce už před Vánocemi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Ibl

Petr Ibl | Foto: ČSSD

Petr Ibl odchází z postu předsedy klubu definitivně. "Já na svém rozhodnutí nemám co měnit." Původně chtěl, aby své funkce složili spolu s ním i místopředsedové. Ti to ale zatím neudělají. "Každý má právo na své vlastní rozhodnutí a já jsem jej učinil," dodává Ibl.

Vedení klubu teď pracuje na koncepci, která by měla změnit styl práce poslaneckého klubu. Poslanci by měli být aktivnější nebo třeba lépe vystupovat navenek. Podle místopředsedy Antonína Macháčka by se mělo také zúžit vedení klubu, počet místopředsedů by ale měl zůstat. "Jsou členové vedení klubu, pověření předsedové skupin či předsedové výborů, a to je poměrně široký orgán, přitom plnou politickou zodpovědnost nesou pouze volení - to znamená předseda a místopředsedové."

Právě s novou koncepcí spojují místopředsedové své další působení ve vedení klubu. Pokud ji poslanci schválí, na svých postech zůstanou. "Bude-li přijata a klub se vyjádří, že mám ve své práci pokračovat, budu pokračovat jako místopředseda poslaneckého klubu," říká Michal Hašek. Totéž si myslí i jeho kolegyně Eva Nováková. "To je úplně v kompetenci klubu, aby rozhodl."

Kdo by se mohl stát novým šéfem sociálně demokratických poslanců, zatím nechtějí spekulovat. "Budeme ještě přemlouvat pana předsedu, aby zůstal," tvrdí místopředsedkyně Nováková.

Jiný názor má ale další místopředseda Miroslav Kapoun. "Já ho přemlouvat nebudu."

Práci poslanců ČSSD kritizoval úřadující šéf strany Stanislav Gross na jednání ústředního výkonného výboru. Ibl před Vánoci naopak vyčetl některé chyby vedení ČSSD a vládě. Stěžoval si hlavně na špatnou komunikaci.

Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme