Poslanci hnutí ANO budou diskutovat o programu víkendového sněmu

Delegáti celostátního sněmu vládního hnutí ANO si o víkendu zvolí nové vedení. Program sněmu budou ještě dnes od 11 hodin probírat na svém jednání poslanci. Vedení hnutí ANO není už skoro dva roky kompletní, chybí všech 5 místopředsedů. Předsedou se nejspíš znovu stane Andrej Babiš, který nemá protikandidáta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu ANO

Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu ANO | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Nejvíc krajských nominací na to stát se prvním místopředsedou má šéf poslanců Jaroslav Faltýnek. Hnutí podle něj čeká i diskuse o dalším programovém směřování.

„Někteří naši kolegové kritizují, že nejdeme doprava. Já se domnívám, že jsme uspěli ve volbách hlavně proto, že jsme říkali našim občanům, kteří jsou otráveni z toho, jestli je politika pravá, levá, středová, horní, dolní, že chceme buď dobrá, nebo špatná řešení,“ řekl.

Podle kandidátky na první místopředsedkyni a poslankyně Radky Maxové je důležité, aby vedení bylo znovu úplné.

„Chybějící místa místopředsedů zaplnili členové předsednictva. Takže nějakým způsobem se podíleli na vedení,“ popsala dosavadní stav.

Pokud bude předsednictvo kompletní a budou v něm i ženy, tak to podle ní hnutí jedině prospěje.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme