Poslanci jsou pro záruky leteckým společnostem

Poslanci se dohodli na poskytnutí záruk pro letecké společnosti za případné škody způsobené možnými teroristickými akcemi. Vládní návrh odůvodnil sněmovně ve zrychleném jednání ministr dopravy Jaromír Schling. Na vypovězení smluv reagovali majitelé letadel i vlády jednotlivých zemí, které odmítají vpustit nedostatečně pojištěná letadla do svých vzdušných prostorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadla

letadla | Foto: Jan Rosenauer

Vláda zatím garantuje všem osmi v České republice licencovaným leteckým dopravcům úhradu případných škod nad pojistnou částku, kterou pojišťovny snížily. Garance je omezena do konce října, pak má situaci řešit právě předložený zákon. Podle něj bude vláda poskytovat garance do výše půl miliardy dolarů.

Poslanecká sněmovna v úterý také vládě zamítla ve druhém čtení zákon o přiznání k majetku. Těsným poměrem hlasů zamítnutý návrh podrobně upravoval podmínky, za kterých měly fyzické osoby povinnost podat přiznání k majetku a jeho přírůstku. Povinnost majetkového přiznání se měla týkat osob s majetkem nad deset miliónů korun.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme