Poslanci kontrolního výboru chtěli jet za 750 tisíc do Venezuely

Poslanci z kontrolního výboru nepojedou na plánovanou zahraniční návštěvu Venezuely. Žádost jim zamítl organizační výbor sněmovny. Cesta kontrolního výboru vedeného předsedou KSČM Vojtěchem Filipem do Venezuely měla stát zhruba 750 tisíc korun. Ty tak zatím zůstaly ušetřené v rozpočtu sněmovny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Filip, předseda KSČM

Vojtěch Filip, předseda KSČM | Foto: Tomáš Adamec

„Otázkou bylo, zda kontrolní výbor, který má kontrolovat, jak jsou utráceny finance jednotlivých kapitol, má vůbec jezdit na nějaké zahraničí cesty. A bylo jasné, že učit se ve Venezuele, jak se má správně nakládat s rozpočtovými kapitolami, aby byly utráceny v demokratickém duchu, že se tam nic takového výbor nemůže přiučit,“ vysvětlila předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

Vojtěch Filip prý na včerejším zasedání organizačního výboru nebyl, nemohl tedy důvod destinace vysvětlit. Organizační výbor podle Němcové cestu jednomyslně zarazil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová ve Světě o osmé

Sněmovní výbory budou mít letos na výjezdy do ciziny stejně jako loni celkem 12 milionů korun. Schválení celkového plánu výjezdů pro tento rok organizační výbor zatím odložil na další zasedání.

„Každý z výborů má limit, který může v letošním roce utratit. Rozhodujícím kritériem, zda se cesta uskuteční, bude její program. Tedy to, jaký přínos bude mít pro parlament samotný a pro Českou republiku,“ nastínila předsedkyně poslanecké sněmovny.

Rádio Česko, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme