Poslanci mají diskutovat o odpovědnosti za stav chodníků

Majitelé domů by neměli odpovídat za škody kvůli stavu cizích chodníků, které leží u jejich nemovitosti. Počítá s tím senátní návrh zákona, o kterém by dnes měli definitivně rozhodnout poslanci. Starost o chodníky a jejich úklid by měla přejít na obce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení sněhu z chodníku | Foto: Jan Rosenauer

Kritici návrhu argumentují ale mimo jiné tím, že by se radnicím neúměrně zvedly náklady. Ve hře je proto i zamítnutí zákona, které navrhli sociální demokraté. K nim se připojili také někteří poslanci ODS a KDU-ČSL.

Podle komunistické poslankyně Zuzky Bebarové Rujbrové má senátní návrh svoji logiku. Přivítala by ale vhodný kompromis:"Já bych v tomto směru přenesla odpovědnost na města, ale samozřejmě se musíme zamýšlet i nad těmito náklady, které v rozpočtech obcí v této chvíli nejsou. To znamená, že můžeme diskutovat i o určitém finančním podílu za údržbu prostranství v bezprostředním okolí jeho nemovitosti."

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme