Poslanci mají hlasovat o novele ústavy

Bouřlivá debata provázela včera v Poslanecké sněmovně jednání o změně ústavy. Sporná novela má v budoucnosti usnadnit vypsání předčasných voleb. Za předpokladu, že ho odhlasují tři pětiny poslanců. Zásadně proti jsou jen sociální demokraté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jednání Poslanecké sněmovny | Foto: Marián Vojtek

Podle místopředsedy sněmovního ústavně-právního výboru Stanislava Křečka z ČSSD je důležité hlavně rozhodnout, jestli je změna ústavy vůbec nutná: "Je celá řada zemí, kde by nikoho takový postu ani nenapadl, natož, aby ho realizoval. Prostě" mírnyx týrnyx" změnit jedno ustanovení zákona, jelikož se zdá, že v této chvíli jsme v nějakém patu, no to prostě možné není!"

Hlasovat o změně ústavy mají poslanci dnes. Čeká je také další kontroverzní debata. Jednat mají o vládním návrhu zákona o spotřebních daních. Jde o zvýšení daně z tabáku, což by v praxi znamenalo zdražení cigaret. Rozhodnout se ale má také o snížení spotřební daně z benzinu a zavedení nulové spotřební daně na biopaliva.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme