Poslanci mají hlasovat o povinném zavedení registračních pokladen

Provozovatelé obchodů a pohostinství by měli mít od ledna 2007 povinně registrační pokladnu s fiskální pamětí. Počítá s tím návrh, který bude znovu posuzovat Poslanecká sněmovna. Zákon zamítl před časem Senát. Odpůrci návrhu tvrdí, že pokladna s pamětí je drahá a zlikviduje malé obchodníky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna

registrační pokladna

Ministerstvo financí od návrhu očekává především zamezení daňových úniků. Také ministr práce Zdeněk Škromach je přesvědčený, že je tento zákon potřebný: "Já jsem přesvědčen, že ano, protože v podstatě to kultivuje hlavně takový ten stánkový prodej, který je předmětem časté kritiky i občanů."

Očekává se, že sněmovna vládní návrh zákona o registračních pokladnách drtivou většinou hlasů schválí. Koaliční poslance totiž pravděpodobně podpoří i opoziční komunisté. Proti tak budou jen občanští demokraté.

Potvrdil to poslanec ODS Walter Bartoš: "Je to další byrokratický krok vůči podnikatelům tohoto státu ze strany vlády, která namísto toho, aby podnikatelům vytvořila lepší, vhodnější prostředí, tak jim to prostředí zbytečně komplikuje, a proto my tento zákon v žádném případě nebudeme podporovat."

Sněmovna bude rozhodovat také o zdražení cigaret. Vláda navrhuje zvýšit spotřební daň z tabákových výrobků. Letos by tak měly do státní kasy putovat dvě miliardy korun, příští rok téměř sedm miliard korun. Peníze chce ministerstvo použít na krytí schodku výběru daní, pokud se sníží daň z příjmu obyvatelstva.

Milan Kopp, Milada Richterová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme