Poslanci mediální radu neodvolali, i když výhrady mají

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nebude odvolána i přes to, že mnozí poslanci mají k její činnosti výhrady. Dnes o tom rozhodla Poslanecká sněmovna, když neschválila návrh unionisty Vladimíra Mlynáře na odvolání členů tohoto kontrolního mediálního orgánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

O tom, že měla být Rada odvolána, je stejně jako Mlynář přesvědčen i ministr kultury Pave Dostál. Podle něj radní porušili zákon mimojiné v tom, že dosud nezasáhli proti anoncování pořadu TV Nova Peříčko během dne. " Dále každou sobotu pan ředitel Železný porušuje zákon o televizním vysílání, protože v něm řeší své osobní kauzy, své názory na justici, na vyšetřování."

S odvoláním členů rady pro rozhlasové a televizní vysílání naopak nesouhlasil Ivan Langer z ODS. Podle něj nezazněly konkrétní důkazy o tom, že radní opravdu porušili příslušný zákon. "Kdo, kdy, jaké ustanovení zákona porušil, to jste nám zatím nesdělili. Na základě takovýchto obvinění, takovýchto tvrzení prostě není možné jen tak zmáčknout tlačítko, zvednout ruku a někoho odvolat, aniž byste tím neporušili zákon."

Někteří zákonodárci mimo jiné postrádali konkrétní jasné důkazy o tom, že radní porušili zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Pochybnosti v tomto směru měl i sociální demokrat Miloslav Kučera: "Já, coby jeden z předkladatelů zákona, velice rád zvednu ruku pro potrestání každého, kdo zákon poruší,budu-li o tom dostatečně přesvědčen dostatečným i pevnými argumenty. S politováním musím zkonstatovat, že argumenty, které tady zazněly dnes, mne nikterak pevně nepřesvědčily."

Přehrát

00:00 / 00:00

Miloslav Kučera o mediální radě

Iniciátor odvolání takzvané velké mediální rady Vladimír Mlynář označil rozhodnutí sněmovny za výsledek fungující demokracie: "Současná rada dále vykonává svou funkci, dokud poslanecká sněmovna nerozhodne jinak. Já předpokládám, že už to do voleb jinak nebude.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme