Poslanci navrhli přesunout v rozpočtu miliardy korun. Chtějí přidat na sport či učitele

Poslanci chtějí víc peněz pro sport, učitele i sociální služby. Ve druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny financí mezi jednotlivými kapitolami rozpočtu na příští rok v řádu miliard korun. Druhé čtení rozpočtu dnes sněmovna ukončila a rozpočet propustila do třetího čtení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Miroslav Kalousek | Foto: Filip Jandourek

Poslanci navrhli přesuny peněz v návrhu státního rozpočtu za deset miliard korun. Ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek je prý ale ochotný akceptovat přesuny v řádech stamilionů, v řádech miliard korun už ale ne.

„Chcete-li někomu přidat, musíte ve stejném pozměňujícím návrhu navrhnout, komu také seberete. Což je v takto napjatém rozpočtu velmi složité. Takže předpokládám přesuny v řádu stamilionů, ale určitě nepředpokládám nějaké miliardové transfery,“ prohlásil Kalousek.

Na úspěch tak má šanci návrh poslanců Zbyňka Stanjury z ODS a exministra školství Josefa Dobeše na podporu sportu ve výši 800 milionů korun, který rozpočtový výbor sněmovny posvětil.

Půl miliardou korun chtějí poslanci podpořit i filmové pobídky. Peníze chtějí vzít částečně z obsluhy státního dluhu a z částky určené na koupi nového sídla Nejvyššího kontrolního úřadu.

Podle ministra Kalouska mají šanci na úspěch oba návrhy, i když dotace pro film chce řešit jiným způsobem.

„Sport je politická dohoda, kterou akceptuji, byť nejásám. Co se týče filmů, budu poslance prosit, abychom to mohli vyřešit v lednu na vládní úrovni, nikoli teď v rámci druhého čtení. Ale umím si představit, jak bychom to v lednu řešili. Ovšem jiným způsobem, než jak navrhuje volební výbor,“ řekl Kalousek.

O všech vznesených návrzích i o rozpočtu jako takovém rozhodou poslanci ve třetím a zároveň závěrečném čtení, které bude zřejmě příští středu.

Věra Pfeifferová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme