Poslanci o evropském zatykači

Bude v naší zemi zaveden evropský zatykač? O tom mají dnes rozhodnout poslanci. Koaliční politici tvrdí, že eurozatykač, který by se vztahoval jak na cizince, tak na české občany, potřebujeme už kvůli účinnějšímu a rychlejšímu potírání mezinárodního zločinu, včetně terorismu. Podle vládních poslanců je tedy třeba přijmout změny příslušných zákonů, které se zavedením evropského zatykače počítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraniční přechod | Foto: měst. úřad

Někteří, jako například místopředseda unionistů Vlastmil Ostrý, by ale stejně jako poziční ODS a KSČM raději debatu o této otázce před dnešním schvalováním novel přerušil. "Protože v minulém týdnu nebyla přijata změna zákona o ústavě k tomuto bodu, tak by zřejmě bylo nejlepší tento bod přerušit. Postupovat tak, že bychom přijali nové znění ústavního zákona a poté bychom tento bod odhlasovali a schválili."

Sociální demokrat Zdeněk Jičínský se naopak domnívá, že by koalice měla schválení příslušných novel, které s eurozatykačem počítají, prosadit už dnes. "Proti organizovanému zločinu, který má nadnárodní charakter, je potřeba vytvářet i odpovídající prostředky, které umožňují boj proti němu zesílit."

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme