Poslanci o složení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Ve sněmovně dnes zřejmě vyvrcholí spor poslanců vládní koalice - tedy ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU - s opozičními stranami ODS a KSČM o volbě nové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Předmětem sváru není jenom složení celkem třináctičlenného mediálního správního orgánu, ale i samotný způsob volby nových radních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Bude veřejná - jak prosazují vládní strany včetně lidovců - nebo tajná, jak chtějí především občanští demokraté a také komunisté? Podle členky sněmovní mediální komise Kateřiny Dostálové z ODS je odpověď na tuto otázku jasná.

"Těch voleb veřejných jsme v minulých padesáti letech měli dost a já si myslím, že by každý poslanec měl mít právo rozhodnout podle svého vědomí a svědomí a nikoli podle nátlaku, jak se na něj bude dívat pan premiér Špidla," řekla Českému rozhlasu Dostálová. Naopak mnozí poslanci vládní koalice odmítají, že by veřejné hlasování o personálních otázkách nebylo demokratické.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Dostálová pro tajnou volbu

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme